Úvod » Z kronik a letopisů

Z historie vědomického pétanque

publikováno 13.01.2013

Následující text popisující počátky pétanque v Sahara Vědomice vznikl před bezmála osmi roky - v roce 2005.

Najde se dnes dobrá duše, která by zmapovala a doplnila stručnou historii období 2005-2013?

 

PETANQUE - vznik

 

Náš klub zahájil svou činnost dne 14.4.2004, kdy nám Obec Vědomice poskytla zázemí a pozemek na stavbu petanquových hřišť SK SAHARA Vědomice. Svépomocí a v poměrně krátkém čase se nám podařilo vybudovat krásný petanquový areál. Vzhledem k tomu, že se pozemek nachází na kraji lesní lokality, bylo nutno nejprve vytrhat  ze země staré kořeny, prořezat keře a pomocí techniky upravit terén. Na podkladovou vrstvu z písku jsme navozili vyfrézovaný asfalt ze silnic. Pak následovala poslední vrstva z drobného kačírku a hřiště byla hotová. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří se na budování podíleli, obzvláště p. T. Pilerovi, L. Hrabánkovi, M. Demčíkovi. Taktéž obecnímu úřadu za poskytnutí traktoru a pracovníků pomoc při zajištění odvozu pařezů a přebytečné zeminy a válcování povrchu hřišť.

Dne 16.4.2004 jsme byli valnou hromadou přijati do SK SAHARY VĚDOMICE a dne 12.6.2004 jsme slavnostně otevřeli celkem 13 hřišť, na kterých proběhla ukázka hry petanque. Široká veřejnost měla možnost zahrát si v turnaji, který jsme pro ni uspořádali. Překvapil nás počet účastníků, kterých se sešlo celkem 87. V kategorii dospělých hrálo 17 družstev po třech hráčích. Vítězem se stalo družstvo ve složení Jiří Prošek, Aleš Zeman a Michal Šedivý. V kategorii juniorů se zúčastnilo 12 družstev. Vítězem se stal tým ve složení - P. Hocek, T. Novotný a M. Studnička. Hru a dobrou náladu nepokazila ani bouřka, která se přes obec přehnala. Za pomoc při akci nutno poděkovat OÚ a členům SK SAHARA Vědomice.

25.6.2004 jsme od vojáků z Podbořan získali a dopravili stavební buňku, která po provedení nezbytných vnitřních úprav slouží jako klubovna. Všem, kteří se podíleli na zprovoznění patří velký dík.

21.8.2004 jsme uspořádali turnaj amatérů, kterého se zúčastnila celá řada hráčů z mnoha měst. Turnaj se uskutečnil za krásného slunečného počasí, které podtrhlo pěkné prostředí našich hřišť. Vítězem se stala dvojice M. Jungmann a K. Hocková SK SAHARA. V turnaji B získala prvenství dvojice P. Duchoslav a S. Horáčková SK SAHARA.

Máme radost, že se naše činnost zdárně rozvíjí. Od roku 2005 jsme zaregistrováni v asociaci Čapek a můžeme proto  zvát ostatní oddíly petanque. V současné době máme však před sebou ještě mnoho úkolů, mimo jiné obložení klubovny dřevem a zbudování dalších hřišť, na které však zatím nemáme dost finančních prostředků. Hledáme proto sponzory pro náš klub a předem děkujeme za jakýkoliv dar.

            V současné době máme členskou základnu 16 aktivních hráčů. Rádi mezi námi přivítáme kohokoliv, kdo bude mít zájem zahrát si petanque - nábor probíhá průběžně.

...

Vytvořeno / změněno: 26.5.2005 / 26.5.2005

http://www.vedomice.cz/petanque/d-4825

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Kalendář akcí

« 01 / 2019 »
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nejbližší akce
Nejlevnější povinné ručení


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz