Změna stanov a názvu klubů podle nového Občanského zákoníku

publikováno 18.12.2014

Bolestné období změn je tady..................

Vážení funkcionáři,

všichni jste zcela jistě zaregistrovali, že k 1.1. 2014 je v platnosti nový Občanský zákoník (NOZ).

To je fakt,  který musíme vzít na vědomí a respektovat ho, neb neznalost zákona neomlouvá.

Nepřísluší mi/nám tento zákon kritizovat, od toho jsou povolanější..
A teď co Vás čeká? Informací je spousta, dostanete přehledy dostupných materiálů, ukázkových stanov, odkazy na potřebné zákony a metodiku pro vyplňování požadovaných formulářů s komentářem.

Dnes tedy obdržíte (kvůli objemu) první část materiálu:

Příloha 0 - souhrnuje všechny přílohy a popisuje jejich obsah

Příloha 1- seznámí se základními změnami/ kroky/vědomostmi, které musíte udělat/připravit/nastudovat

Přílohy 1 a,b - podrobně komentuje Přílohu 1

Příloha 2 - je naprostý základ a kdo ji správně uchopí, nebude mít s realizací změn žádný problém

Přílohy 2 a,b,c - podporují, dokreslují a uzavírají vše, co je v Příloze 2 popisováno

Zbývající Přílohy 3 -7 obdržíte 19.12.

Teď už to bude opravdu jen a jen na Vás! Budete mít maximum informací, které samozřejmě nemusíte všechny použít.. Minimalistům bude zcela stačit prostudovat Přílohu 0, 1 a zejména Přílohu 2, kterou pro Vás připravil (promyslel, vyzkoušel, prokonzultoval a sepsal) předseda PC LEAP Ing. Jaroslav Kraus. Za aktivní pomoc mu opravdu děkuji. Děkuji i předsedovi Petank Clubu Praha, Tomáši Klírovi, za poskytnutí klubových stanov. Posloužily pro zpracování Přílohy 3 - Vzorových stanov.

Přeji všem pevné nervy a zdraví!

Miroslav Pešout

sekretář