"Olympijský park RIO-LIPNO"

publikováno 27.06.2016

ZDE INFORMACE PRO ČLENSTVO

Zdravím všechny přátele ocelových koulí,

možná už jste něco zaslechli, na FZK byly první informace sděleny zástupcům klubů. Ale teď je to jistota. Navíc povýšená o mimořádnou pétanque událost světového významu.

V Česku se sejde světová špička ženského pétanque, a to už za necelé 2 měsíce.

Ale pěkně popořádku.

V rámci projektu Českého Olympijského výboru "Olympijský park RIO-LIPNO" se bude pétanque prostřednictvím ČAPEK prezentovat přímo v hlavním parku. Zde bude prostor pro exhibice našich hráčů, improvizované turnájky pro příchozí, vysvětlování pravidel neznalým, prezentace tréninku znalým... Hlavní prezentační prostor zde bude mít ČAPEK od 11.8. do 17.8., ale hřiště bude k dispozici od 3.8. až do konce olympiády 21.8.

Vrcholem ovšem bude 4. ročník Poháru konfederací žen ve Frymburku. Tohoto turnaje pořádaném jménem FIPJP a ČAPEK se zúčastní 8 špičkových týmů z celého světa, včetně mistryň světa. Rezervujte si víkend 12. - 14. 8. a přijeďte se podívat. Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Zároveň se otevírá výjimečný prostor pro případný sponzoring. Takovouto příležitost ve spojitosti s pétanque jsme v ČR ještě nenabídli. Budou tam proudit tisíce lidí, přítomna bude televize a další média. A hlavně se pétanque bude prezentovat po boku olympijských sportů přímo na oficiální akci ČOV.

Budete-li se chtít osobně na akci podílet a přispět k dobrému jménu pétanque směrem k široké veřejnosti i sportovním orgánům nebojte se ozvat. Koordinovat to ale začneme až začátkem července. Budeme zajišťovat, i když v omezené míře, i ubytování.

Další průběžné informace se budou objevovat.

Věřím, že této výjimečné příležitosti využijete plnými doušky.

Petr Stoklásek