Náš klub pořádal druhé kolo 1. ligy MČR klubů

publikováno 29.06.2016

Zpráva od naší redaktorky Ajlan. Děkuji Scooty

Přestože se po celou noc na Podřipsku ženili všichni čerti, probudila se prvoligová neděle ve Vědomicích do pravého saharského počasí.  Jen příjemně změklá a vlhká hřiště a kruhy pod očima Báry  Malatové ze Stolína, která po MČR strávila noc pod stanem u Labe, byly důkazem, že bouřková smršť , která se přehnala nad Litoměřickem, stála opravdu za to.

Domácí Sahara měla tentokráte za soupeře týmy Stolína A i Stolína B a Osika Plzeň si přijela odehrát své duely se Stolínem.  Pro všechny byla připravena snídaně a možnost dalšího občerstvení u místního stánku.

Celý den se hrál na všech hřištích pěkný pétanque plný napínavých soubojů. Nejprve proti sobě nastoupili Stolín B a Osika Plzeň. Po vyrovnaných hrách byla výsledkem remíza 3:3. Na dalších dvou hřištích zároveň bojovali o ligové body Stolín A a domácí Vědomice. Po prvních dvou hrách byl výsledek také nerozhodný, ale třetí dvojzápas už po velkém boji rozhodl ve prospěch stolínského Áčka v poměru 4:2. Odpolední duely už byly přece jen o něco jednoznačnější. Stolín A přehrál Osiku 5:1 a Vědomice zvítězily nad  Stolínem B 4:2

Dohráno bylo kolem 17.hodiny v příjemně přátelské atmosféře. Na tvářích zúčastněných však už byla znát únava z dvoudenního hraní, cestování i víkendových vrtochů počasí.

Ajlan